OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Pokemon Go için coronavirüs güncellemesi yolda

Pokemon Go için coronavirüs güncellemesi yolda

9

 

İlk defa 2019 senesinin Aralık ayında Çin’de yer alan Wuhan kenti içerisinde ortaya çıkmasından bu yana yaşamımızın her bir alanını derinden etkilemeye başlayan yeni tip corona virüsü, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) aracılığıyla resmi bir şekilde pandemi, yani küresel bir şekilde salgın ilan edilmiş durumda. Arka arkaya kötü haberler almaya başladığımız bugünler içerisinde, Amerika Birleşik Devletleri asıllı video oyun stüdyolarından Niantic şirketinden de fazlasıyla önemli bir hamle gelmiş oldu. Söz konusu şirket, temel noktada gerçek dünyayla etkileşim kurulup oynanmakta bulunan Pokemon Go’nun oynanış mekaniğini geçici bir şekilde değiştirecek olduğu konusunda açıklamada bulundu.

Bilmekte olduğunuz gibi Pokemon Go oynayanlar, çok değişik Pokemon’lar bulma konusundaki bir ümitle kilometrelerce yol yürümekten çekinmemekteler. Girilmeyen hiç bir yer, çıkılmayan hiç bir kat bırakmamakta olan oyuncular, kendilerini o denli çok kaptırmaktalar ki pek çok zaman fazlasıyla ciddi tehlikelerle bile karşılaşabilmekteler. Tahmin edebilecek olduğunuz gibi şu zamanlardaki tehlike de biraz daha değişik.

Uzmanlar, corona virüsünün salgını sebebiyle mümkün olduğu kadar kalabalık taraflarda bulunulmaması konusunda öneride bulunuyor. Bugünden itibaren vaka sayısının ikiye çıkmış olduğu ülkemiz içerisinde, salgından muzdarip durumda bulunan ülkelerden biri konumunda bulunuyor.

Niantic şirketinin sözcülerinden biri ise Polygon’a yapmış olduğu özel bir açıklama içerisinde; ”Pokémon GO adlı oyun özelliklerinin, bireysel ortamlar içerisinde kullanılabilmesini sağlayabilecek güncellemelere çok daha fazla öncelik vermeye başlamış durumdayız. Özellikle de oyun habitatları arttırabilmiş olacak ve böylelikle eğitmenlerin evlerine yakın konumlar içerisinde daha çok Pokemon görebilmelerini sağlamış olacağız” şeklindeki ifadelerine yer verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.