OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

O özellik warzone üzerinde yok

O özellik warzone üzerinde yok

12

 

Activision’ın battle royale oyunu Call of Duty: Warzone sonunda geldi ve oyunda Modern Warfare’de yer alan tartışmalı bir özelliğin olmadığı fark edildi. Buna göre Warzone’da beceri tabanlı eşleştirme (SBMM) özelliği yer almıyor.

Beceri tabanına sahip eşleştirme, çevrimiçi bir durumdaki çok oyunculu oyunlarda aynı yeteneğe sahip oyuncuları bir araya getirmeyi sağlamış oluyor ve rekabeti daha da eşit bir duruma getiriyor. Bu söz konusu özellik, yeni oyuncuları deneyimli ve çok daha kabiliyetli oyunculardan korumakta. Geliştirici konumunda bulunan Infinity Ward şirketi, özelliği Warzone adlı yapıma dahil etmeyi düşünmemekte.

Beceri tabanına sahip eşleştirme aslına bakılırsa Modern Warfare topluluğu üzerinde çok fazla da popüler durumda değil. Zira oyuncular, karşılaşmış oldukları rakibinin seviyesini bilmedikleri zaman oyun çok daha heyecan verici bulunuyor. Infinity Ward şirketine bakılırsa Modern Warfare adlı yapımda yüksek oyuncu sayıları bulunan modlar üzerinde de SBMM bulunmuyor ve böyle olması Warzone adlı yapımda da geçerli.

Özelliğin hiç bir şekilde bulunuyor olması, yalnızca Call of Duty: Warzone oyuncularının arasında değil, Fortnite ile birlikte Apex Legends topluluklarının arasında da tartışılmaya başlanmış durumda. Oyuncular eğlenebilmek amacıyla girmiş olduğu maçlar içerisinde rakiplerin onları aşırı bir şekilde zorluyor olmasından hiç bir şekilde memnun değiller.

Call of Duty: Warzone adlı yapım PS4 platformunun yanı sıra Xbox One platformu ile birlikte PC platformunda bedava bir şekilde paylaşıldı. Söz konusu bu oyunu Modern Warfare adlı yapıma sahipseniz mod şeklinde veyahut ayrı bir oyun şeklinde indirebilirler..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.