OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Doom Eternal adlı yapım o yazılımı bırakacak

Doom Eternal adlı yapım o yazılımı bırakacak

6

 

DOOM Eternal adlı yapım kullanıcılar tarafından yapılmış olan çok yoğun şikayetten dolayı kullanmaya başladığı anti hile programını bırakma konusunda bir karar vermiş oldu. Çekirdek seviyesi içerisinde erişim talep eden ve anti virüs programlarından dolayı virüs şeklinde algılanmış olan Denuvo, kullanıcı gözüyle bakıldığında hiç bir şekilde hoş karşılanmış değil.

DOOM Eternal adlı yapımı oynama konusunda talep etmiş olan kullanıcılar, aynı öteki oyunlarda olduğu gibi anti hile programı yüklemek mecburiyetinde ve oyuncuların çok büyük bir bölümünün anti hile programını sevmemekte olduğu da bilinen bir gerçek. Fazlasıyla müdahaleci durumda bulunan bu programlar, genel olarak çekirdek seviyesi içerisinde erişim gerektirmekte ve bundan dolayı da kullanıcılardan bazıları performans hususunda sıkıntılar yaşamakta.

Derin dosya için bir erişim izni istemiş olan bu anti hile programları, kullananları da çok fazla güvensiz hissettirmekte. İnsanlardan bazıları Denuvo adına sahip bu yazılımın, virüs korumayla alakalı programlar tarafından virüs şeklinde algılanmakta olduğunu dahi söylemekteler. Hal bu şekilde olduğunda da hiç kimse, bir tane oyunun, bilgisayarında yer alan bütün dosyalarına erişim izni verme konusunda bir isteğinin olmaması da tamamen doğal.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.