OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Call of Duty: Warzona adlı yapımdan büyük bir başarı

Call of Duty: Warzona adlı yapımdan büyük bir başarı

120

 

Activision şirketinin yeni oyunu olarak karşımıza çıkanCall of Duty: Warzone adlı yapım, salı gününde paylaşılmasının hemen sonrasında ilk günü içerisinde herkesi etkileyen istatistiklere ulaşmış oldu. Oynaması tamamen bedava olarak karşımıza çıkan yeni battle royale oyunu, ilk 24 saatlik zamanda 6 milyon tane oyuncuya ulaşmış oldu.

İlk günde 6 milyon tane oyuncu ise fazlasıyla yüksek bir sayıdır. Karşılaştırma gerçekleştirebilmemiz adına, Apex Legends adlı yapımın ilk 24 saatlik zaman içerisinde 2,5 milyon tane oyuncuya ve üç günlük zamna içinde 10 milyon tane oyuncuya ulaşmış olduğunu ifade edelim. Fortnite adlı yapım da ilk iki hafta sonrasında anca 10 milyon tane oyuncuya ulaşmıştı. Call of Duty: Warzone adlı yapımın battle royale oyunlarının arasında çok daha başarılı bir konuma gelecek olduğu şimdiden gözükebilmekte.

Call of Duty: Warzone adlı yapım 150 kişiden oluşan bir haritası ile Modern Warfare evrenine dayanmakta. Oyun içerisinde üç kişilik takımlar şeklinde ganimetler bulup rakiplerinizi öldürmenin yanı sıra her bir battle royale oyununda gerçekleştiği gibi sona kalmış olan takım olmaya çalışmaktasınız. Öte yandan mücadele esnasında haritada bulabilecek olduğunuz çeşitli Kontratları tamamlayıp ödüller de kazanabilmektesiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.