OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Arkade’den PewDiePie ile büyük iş birliği

Arkade'den PewDiePie ile büyük iş birliği

69

 

Mobil bir durumdaki oyunculuğun gelişme göstermesiyle beraber mobil oyunlarla uyumlu durumda bulunan oyun donanımları da çıkmaya başlamış bir vaziyette. Buna benzer bir donanım geliştirme konusunda isteği bulunan girişimlerden biri de Arkade olarak görüldü. Arkade isimli şirket, Motion Blaster adlı silahının tanıtımı amacıyla PewDiePie adlı youtuber ile iş birliğine gitme kararı aldı.

Akıllı telefonların mevcut durumdaki donanımlarının güçlenmesinin yanı sıra akıllı telefonlar üzerine kaliteli oyunların gelmeye başlamasıyla beraber mobil oyunlar ile uyumlu durumda bulunan oyun ekipmanlar da geliştirilmeye başlanmış oldu. Buna benzer ekipmanlar geliştirmekte bulunan firmalardan biri de Arkade şirketi.

Arkade şirketi çıkartmaya hazırlandığı Motion Blaster adlı silahının Indiegogo kampanyasıyla ilgili olarak YouTube üzerinde tam tamına 103 milyon tane abonesi yer alan PewDiePie adlı youtuber ile iş birliği yapmış oldu. Firmanın geliştirmiş olduğu silah, hem mobil platformu hem ise PC platformunu desteklemekte.

Motion Blaster adlı silah, ilk çıktığı zaman mağazada yer alan bütün oyunları desteklemiyor olacak fakat firmanın iddiasına bakılırsa günümüzde yer alan en popüler oyunlar da dahil olmak üzre yüzlerce sayıdaki oyunu destekleyebiliyor olacak. Bu hususta öne çıkmış olan iki tane oyun da Shadowgun War Games ile birlikte Modern Combat 5 adlı yapımlar olarak görülüyor..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.