OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Zynga yeni markalar alacağını duyurdu

Zynga yeni markalar alacağını duyurdu

11

 

İstanbul da merkezi bulunan Peak Games şirketi ile birlikte Rollic şirketini satın almış bulunan mobil oyun firmalarından Zynga, gelecek dönem içerisinde çok geniş çapta yatırımlar yapıp firmaya yeni markaların dahil edilecek olduğunu açıkladı.

Ardımızda bırakmış olduğumuz senenin içinde İstanbul’da merkezi bulunan oyun firmalarından Peak Games şirketini 1,8 milyar dolar tutarındaki bir ücretle satın almış olan ve başarıları sayesinde Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük mobil oyun firmalarından bir tanesi haline gelmiş olan Zynga şirketi, yatırımlarını genişletmenin yanı sıra değişik firmaları da bünyesine katma konusunda isteğinin olduğunu açıklamış durumda.

Eski dönemlerde kimsenin Zynga şirketinin telefonlarını dahi açmaya tenezzül etmemekte olduğunu fakat şimdi ise dünyanın ileri gelen markalarından bir tanesi haline gelmiş olduğunu ifade eden firma, 2020 senesinin içinde bütçesini artırma amacıyla 850 milyon dolar değerine sahip tahvili halka sunmuş idi.

Zynga şirketinin CEO’su görevinde bulunan Frank Gibeau, firma yatırımlarını genişletecek olduğuna yönelik yapmış olduğu açıklama üzerinde şu ifadelere yer verdi; ‘Bilmekte olduğunuz gibi bu piyasa üzerinde çok uzun zamandan beri ufak firmalara yardımcı olmaya devam eden bir kuruluş şeklinde faaliyetlerimize devam etmekteyiz. Daha iyi firmaların yanı sıra daha iyi kültürler ile birlikte daha iyi ekiplerle ilgili olarak hızlı bir biçimde ilerlemeyi sürdüreceğiz.’

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.