OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Zombie Tsunami Oyun İnceleme

Zombie Tsunami Oyun İnceleme

526

 

Mobil store’larda yayınlandığından beri neredeyse 8 sene geçmiş. Ben de bu uzun süre zarfında daha önce görmeyen veya unutan arkadaşlar için bir hatırlatma ve inceleme yapayım istedim.

Oyunun grafikleri biraz çocukça ve oyun hamurundan yapılma gibi. Belki de oyunu güzel yapan da bu.

Zombie Tsunami oyununda amaç adından da anlaşılabileceği gibi tsunami büyüklüğünde dev bir zombi ordusu oluşturmak ve engellerden kaçarak orduyu hayatta tutmak.

Ordunuzu büyütmenin birkaç yolu var. Oyun sırasında karşınıza çıkan yayaları ısırarak (temas etmeniz yeterli) veya oyunda karşınıza çıkan araçları patlatarak (tabi zombi sayınız yeterse). Bunlar oyun sırasında ordu yapmanın yolları. Oyuna başlamadan da marketten biraz yaya alabilirsiniz, başlangıçtaki zombi sayınızı ikiye katlayabilirsiniz veya upgrades kısmından zombi geliştirmelerini yapabilirsiniz (başlangıçta ekstra 1 zombi).

Oyunda zombilerinizin ölmesini engelleyen veya ekstra yetenek kazandıran 8 tane bonus var. Bunlardan kısaca bahsedeyim.

Tsunami: Zombileriniz bir tsunami dalgasının üstüne çıkar ve önüne ne çıkarsa patlatır (insanları da orduya dahil eder)

Ninja: İki kez zıplama hakkı verir. Geliştirilmesi halinde zombiler katanaya sahip olur ve önüne ne gelirse ortadan ikiye ayırır.

Dragon: Zombileriniz Japon geçit törenlerinde gördüğümüz maket ejdere dönüşür ve uzun bir süre havada kalabilir. Geliştirilirse daha da hızlı haraket eder.

GiantZ: Bütün zombiler dev bir zombiye dönüşür. Dev zombinin gözümden bir ışın çıkar ve temas ettiği her şeyi patlatır. Geliştirilirse 3 lazer ışını çıkar.

UFO: Zombilerinizin üstünde uçarak zombi spawnlar. Geliştirilirse 5 sn daha fazla etkin olur.

Footballer: Zombiler amerikan futbolcularına dönüşür ve önlerine çıkan ne varsa patlatır. Geliştirilirse 5 sn daha fazla etkin olur.

Gold: Zombilerin dışı altınla kaplanır ve neye temas ederlerse altınlara dönüşür. Geliştirilirse daha fazla altın çıkartır.

Balloon: Zombiler uçan balona dönüşür ve ekrana basmanız halinde belli bir miktar yere iner ve kendiliğinden geri yükselir. Geliştirilirse balonun hassalığı artar.

Oyun içinde karşımıza bu bonuslar çıkıyor ve bir hayli etkili oluyorlar.

Oyunda görevlendirme sistemi de var ve 300’den fazla görev var. Görevleri yapıp iksir şişesini dolduruyoruz ve para ödülü alıyoruz. Oyunda 100 tane zombi biriktirerek bir kazı kazan da kazanıyoruz. İstersek satıyoruz, istersek kazıyarak arka plan, para vb. kazanabiliyoruz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.