OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Zaman içerisinde evrim geçiren oyun karakterleri

Zaman içerisinde evrim geçiren oyun karakterleri

14

 

Seneler boyunca oynamış olduğumuz efsane oyun serileri üzerinde harika karakterlerle tanışmış olduk lakin bazı karakterler var ki oluşturulmuş oldukları ilk dönemlerde yeterli teknoloji bulunmadığından kağıttan yapılmış bir obje gibi durmaktalardı.

Teknoloji ilerlemeye başladıkça unutması zor seriler üzerinde yer almış olan efsane karakterler de kendilerine şekil bulmayı başardı ve zaman içinde gerçekten de çok daha iyi bir hale bürünmüş oldu.

Bu listemiz içerisinde tabiiki de en sevilen oyun serileri arasından bir tanesinde bulunan ve ciddi anlamda da evrimi tokatlamış olan bir karakterle başlamasak olmaz idi. Kaşifimiz olarak öne çıkan Lara Croft, seri süresince kutu gibi kafasının yanı sıra çirkef gözükmekte olan tipinden kurtulma konusunda ant içmiş biçimde evrildi. Lara Croft’un şu zamanlardaki hali ise açıkça ortada: Hanım hanımcık, düşmanlarını çok daha fazla bezdirmiş olan bir karakter.

Dövüş oyunlarının efsaneleri arasında yer alan Mortal Kombat’ta bütün karakterler evrilmiş olsa da bunun kapsamında Scorpion’a odaklanmış olacağız. Zira kendisi Mortal Kombat adlı yapımın yüzü şeklinde tanımlanabilir. Pek çok açıdan Scorpion’ın betimleyici durumda bulunan dış görünümü 1992 senesinden bu zamana kadar korundu.

FPS adlı oyunlarının atası Wolfenstein’ın baş karakterlerinden William ‘BJ’ Blazkowicz bu liste içerisinde olmasaydı zaten çok fazla şaşırırdık. 1992 senesinde köşeli çenesinin yanı sıra mavi gözleri ile birlikte mavi saçıyla çok basit bir biçimde karşımıza çıkmış olan Blazkowicz, serinin özellikle de son oyunları üzerinde insan haline bürünmeye başlamış oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.