OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Youtube adeta meydan okudu

Youtube adeta meydan okudu

19

 

Kaliforniya da merkezi bulunan Activision Blizzard şirketi, Overwatch yapımının yanı sıra Hearthstone yapımı gibi oyunların profesyonel liglerini düzenlemesinin yanı sıra bu söz konusu turnuvaları insanlara paylaşabilmek amacıyla Twitch platformunu kullanmaktaydı. Twitch adlı platform, pek çok oyunun turnuvalarının paylaşılabilmesi amacıyla nerdeyse tek bir platform gibiydi çünkü Twitch platformu kadar yaygın bir durumda ve gelişmiş bir yayın sitesi yer almamaktaydı. Twitch adlı platforma rakip olma konusunda isteği bulunan YouTube da bu yol üzerinde devamlı bir şekilde çalışmalarını devam ettirmekteydi.

Google şirketi, YouTube adlı platformu Twitch’in karşısında çok daha dişli bir rakip haline getirebilecek fazlasıyla yeni bir anlaşmaya imzasını atmış durumda. Activision Blizzard şirketiyle iş birliği yapmış olan Google şirketi, bundan böyle Activision Blizzard şirketi oyunlarının profesyonel durumda gerçekleşen liglerinin sadece YouTube platformuna özel olmasını sağlamış durumda. Bundan böyle Hearthstone ile birlikte Overwatch ve de Call of Duty benzerindeki Activision şirketi Blizzard şirketinin sahip durumda bulunduğu pek çok oyunun turnuvaları sadece YouTube üstünde yayınlanıyor olacak.

Google şirketi ile birlikte Activision ve Blizzard şirketi arasında yapılmış olan bu söz konusu anlaşma 2 taraf için de çok büyük bir öneme sahip durumda. Bu söz konusu anlaşma iki yana da büyük bir kazanç sağlamış olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.