OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Yeni Witcher oyununun ne zaman çıkacağı açıklandı

Yeni Witcher oyununun ne zaman çıkacağı açıklandı

6

 

The Witcher 3: Wild Hunt adlı yapım ortalama bir şekilde beş sene öncesinde yaşamımıza girdi ve oyuncular tarafından büyük bir beğeniyle karşılanmaya başladı. Geliştirici konumunda bulunan CD Projekt Red şirketi, uzun bir süredir bir sonraki The Witcher oyununu beklemekte olanlara sonunda müjdeli haberi vermiş durumda.

CD Projekt şirketinin başkanı görevinde bulunan Adam Kiciński, yeni The Witcher oyununu fazlasıyla uzak bir durumda bulunmayan tarihte geliştirmeye başlayacak oldukları konusunda açıklamada bulundu. Kiciński, The Witcher adlı serideki bir sonraki oyunun planlarının arasında bulunduğunu ve geliştirmeyle alakalı sürecin Cyberpunk 2077’nin piyasaya çıkartılmasının sonrasında ”hemen” başlayacak olduğunu ifade etti.

Cyberpunk 2077 adlı yapımın çıkış yapacağı tarihi eylül ayına ertelenmiş durumdaydı ve CD Projekt Red şirketi, daha sonraki The Witcher adlı yapımını gelecek sonbahardan itibaren geliştirmeye başlamış olacak. Görünüşe bakılır ise, yeni Witcher yapımı, 2015 senesinde çıkmış olan The Witcher 3: Wild Hunt adlı yapımın doğrudan devamı konumunda bulunmayacak ve bundan dolayı da The Witcher 4 şeklinde isimlendirilmeyecek.

Kiciński, Polonya asıllı stüdyonun planlamakta olduğu her oyunun The Witcher ya da Cyberpunk evreni içerisinde yer alacak olduğunu ifade etti. CD Projekt Red şirketi şu anda yeni The Witcher oyununu geliştirebilmesi amacıyla stüdyo içinde yer alan ufak bir ekibi görevlendirmiş oldu. Mevcut durumda bulunan iki büyük ekipte Cyberpunk 2077 adlı yapımın gelişimine odaklanmış bir vaziyette.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.