OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Yeni güncellemeyle beraber directX 12 desteği gelmiş oluyor

Yeni güncellemeyle beraber directX 12 desteği gelmiş oluyor

89

 

Epic Games isimli platform, Fortnite adlı yapımın 11.20 güncellemesi ile beraber gerçekleştirilecek değişikliklerin açıklamasını yaptı. Popüler durumda bulunan battle royal oyunuyla alakalı yeni sürüm, geçmiş olduğumuz günlerde vaat edilmiş DirectX 12 adlı desteğinin yanında çok özel arayüz geliştirmeleri ile birlikte dengelemeler ve ayrıca hata düzeltmeleriyle gelmiş olacak.

Fortnite adlı yapımı PC üzerinde oynamaktaysanız Microsoft şirketinin DirectX 11 desteği bulunan bir tane ekran kartına sahip bulunmanız gerekli. Fakat yeni getirilmiş olan güncellemeyle beraber Fortnite isimli yapımı PC üzerinde Microsoft DirectX 12 kullanarakta çalıştırabiliyor olacaksınız. Eğer üst düzeyde bir grafik kartına sahip durumdaysanız, DX12’yi kullanmış olduğunuzda daha üst seviyede ve daha tutarlı bir FPS performansı yakalamış olacaksınız. Zira DX12 daha da iyi bir CPU performansı sunmasının yanı sıra, görüntü oluşturmayla alakalı işleri ekran kartının birden çok çekirdeğine dağıtma olanağı da sunmuş oluyor.

Oynanmaya yönelik olarak gerçekleştirilen en önemli değişimlerden bir tanesi de, kamp ateşleri konusunda yapılmış oldu. Eğerki daha öncesinde kullanılan bir kamp ateşi ile karşılaşmış olursanız, tekrardan yakmak ve iyileşebilmek amacıyla ahşap kullanabiliyor olacaksınız. Bundan böyle otuz tane ahşap karşılığında ateşi besleyip iyileşme oranını arttırmış olacak, sağlığınızı da çok daha hızlı bir biçimde yenileyebilecek olacaksınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.