OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Yakuza: Like a Dragon isimli oyunun tanıtım videosu paylaşıldı

Yakuza: Like a Dragon isimli oyunun tanıtım videosu paylaşıldı

129

 

Sega şirketinin yeni oyunlarından Yakuza sadece birkaç hafta kadar uzakta. Japonya içerisinde çıkış gerçekleştireceği açıklanan Yakuza: Like a Dragon isimli oyunun paylaşılan en son tanıtım videosu da oyuna yönelik olarak daha çok detay sunmuş oluyor. Japonca dilinde paylaşılmış olan bu en son tanıtım videosu üzerinde Yakuza: Like a Dragon’ın seriye ait daha önceki oyunlar üzerinden daha değişik bir yol izlemeye başladığını görmek olanaklı. Bu çok önemli fark ise özellikle yeni karakterler ile birlikte dövüş tarzında meydana gelen değişikliklerden anlaşılmakta.

Ichiban Kasuga ismine sahip olan karakterin Like a Dragon tanıtım videosu üzerinde takım arkadaşları ile birlikte düşmanlarıyla savaşmakta olduğunu görmekteyiz. Öte yandan söz konusu bu savaşlar esnasında özel güçler kullanılmakta olduğunu da görmek olanaklı. Kasuga’nın yanında farklı birkaç tane yardımcı karakter de tanıtım videosu içerisinde yer almış durumda. Bu söz konusu karakterlerin her bir tanesi de kendilerine özel bir takım kabiliyetlere sahip.

Sıra tabanına sahip RPG dövüşlerde Like a Dragon isimli oyunu geçmiş dönemdeki Yakuza oyunlarından çok daha değişik kılan en büyük özelliklerden bir tanesi olarak karşımıza çıkmış oluyor. Daha önce karşımıza çıkan Yakuza oyunlarının tam tersine Like a Dragon isimli yapımın konusu Kamurocho’da geçmemekte ve dövüşleri ise sıra tabanlı dövüşlerle ile değiştirilmiş oluyor. Lakin Yakuza oyunlarına özgün bir durumda bulunan dramatik atmosfer Like a Dragon üzerinde halen yer alıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.