OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Xbox Series X ne zaman çıkacak?

Xbox Series X ne zaman çıkacak?

19

 

Eski zamanlarda Project Scarlett olarak anılmakta olan yeni nesil oyun konsolunun resmi adı, Aralık 2019 tarihi içerisinde Los Angeles’ta gerçekleştirilen Game Awards kapsamında duyurulmuştu. Xbox Series X ismiyle duyurusu yapılan konsol pek çok dedikoduya da ortam hazırlamış oldu. Dedikoduların meydana çıkmasına neden olan isimlerden bir tanesi de Xbox markasının yöneticileri arasında yer alan Phil Spencer.

Yeni nesildeki konsollarla ilgili olarak en fazla merak edilmiş olan konulardan bir tanesi de çıkış tarihi. Fakat Sony şirketi gibi Microsoft şirketi de şu zamanlarda bu hususta hassas davranıp sadece bir çıkış ”dönemi” vermiş oldu. Verilmiş olan dönemse 2020 senesinin Ekim ayı ile birlikte Aralık ayının arası. Bazı ülkeler üzerinde bu söz konusu döneme de ”Holiday” ismi verilmekte.

Xbox Series X adlı konsolun fiyatıyla ilgili olarak Microsoft şirketinin cephesinden gerçekleştirilen herhangi bir açıklama bulunmuyor. Fakat elimizde yer alan veriler ile bir tahmin yürütebilmek olanaklı. Xbox One konsolu ile birlikte Xbox One X konsolunun zamanında 499 dolar tutarındaki bir fiyatla satışa çıkartıldığını göz önünde bulunduracak olursak, Xbox Series X adlı konsolla alakalı da buna yakın bir fiyatlandırma izlenecek olduğunu düşünebiliriz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.