OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Xbox Series X ile birlikte Series S’in Türkiye fiyatı konusunda indirim yapıldı.

Xbox Series X ile birlikte Series S'in Türkiye fiyatı konusunda indirim yapıldı.

85

 

Yeni nesildeki konsol savaşlarının taraflarından bir tanesi olarak öne çıkan Xbox Series X konsolu ve de onun kardeşi Xbox Series S konsolunun Türkiye fiyatı için dikkatleri çekecek bir indirim gelmiş oldu. Bahsi geçen bu indirimle beraber özellikle Series S adlı konsol, çok daha bütçe dostu bir konsola dönüşmüş bir vaziyette.

Ardımızda bırakmış olduğumuz sene itibari ile yürürlüğe girmiş olan %50 ek gümrük vergisiyle alakalı uygulama, 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren yerini %20’lik ilave gümrük vergisi uygulamasına bırakmış durumdaydı. Bir çok değişik durumda olan ürünü etkilemiş olan söz konusu bu gelişme, özellikle de oyun konsolları açısından çok ciddi bir fiyat indirimi beklentisi oluşturmaya başlamıştı ki beklenmekte olan indirim artık gelmiş gibi gözükmekte.

Şu saatlerde bazı büyük e-ticaret sitelerine ziyaret gerçekleştirdiğiniz zaman Microsoft şirketinin PlayStation 5 konsoluna rakip olarak üretmiş olduğu yeni nesildeki oyun konsollarından Xbox Series X ile birlikte Xbox Series S’in dikkate değebilecek bir fiyat indirimi almış olduğunu da görebilmektesiniz. Bahsi geçen bu indirimin ardından özellikle de Xbox Series S adla konsolun herkese fazlasıyla çok hitap edebilecek bir konsol haline gelmiş olduğunu söylemekte olanaklı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.