OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

World Of Warcraft Classic için sunucular tekrar açıldı

World Of Warcraft Classic için sunucular tekrar açıldı

19

 

World of Warcraft Classic isimli oyunun sunucuları, geçtiğimiz akşam DDoS ataklarının ilk hedeflerindendi. pek çok sahte istek gönderilip sunucuların işlem yapmasıyla alakalı kapasitesinin aşması anlamına gelmekte bulunan DDoS saldırıları, Blizzard şirketinin Kuzey Amerika Destek Ekibinde görevli kişiler tarafından etkisiz duruma getirildi.

Kotaku tarafından açıklanan raporlara bakılırsa DDoS ile alakalı ataklar, dün başlamış oldu. UkDrillas ismine sahip Twitter hesabı, DDoS la alakalı saldırılarda işin öznesi şeklinde gösterilmekte. Twitter hesabı üzerinde her saldırı başlamadan 30 dakikadan daha öncesinde bir tane uyarı tweet’i atılmaya başlandı. Sunucuların düşmeye başlamasından sonra ise gönderiler silinerek hesap askıya alınmış oldu. Hesap sahibi olan kişinin saldırıların gerçek sorumlusu olup olmadığıyla alakalı olarak bir açıklama da yer almıyor.

Saldırılar esnasında ise Blizzard şirketi, bir problem meydana geldiğiniz Twitter hesabı üzerinden açıkladı ve sorunun hızlı bir şekilde giderilmesi amacıyla çalışmalar yapılmakta olduğunu da duyurdu. Blizzard şirketi, sunucuların bazılarında sıkıntının halen sürdüğünü ifade ederken kullanıcıların oyun deneyimleri etkilenmekte olduğundan dolayı özür dileyip oyunculara da sabırlarından dolayı teşekkürlerini iletti.

Geç saatlere doğru Kuzey Amerika Destek Ekibinde görevli olanlar tarafından gerçekleştirilen güncellemeler esnasında çevrimiçi ve kararlı bir durumda bulunan sunucularla alakalı bir takım bilgiler açıklanmış oldu. Aslında yine gelecek birkaç gün içerisinde oturum açma problemlerinin meydana gelebileceği ifade edildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.