OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Windows 10’dan oyun severler için büyük bir yenilik

Windows 10'dan oyun severler için büyük bir yenilik

26

 

Windows 10 işletim sistemi oyun severlere özel olarak yeni bir tane özelliği daha beta aşaması içerisinde test etmekte. Buna bakılır ise Windows 10 işletim sisteminin oyun çubuğu bundan böyle online bir  ekilde oyun arkadaşı edinebilmenize de imkan tanıyor olacak. Bu söz konusu özellikle beraber online oyunlar içerisinde arkadaş bulabilmeniz basitleşecek.

Windows 10 işletim sisteminde yer alan oyun çubuğu her geçtiğimiz gün gelişmeyi sürdürmekte. Çubuk gelmiş olan en son beta sürümü içerisinde yeni bir tane özelliğe daha kavuşmuş oldu. Buna bakılır ise online oyun oynamakta olan oyuncular, öteki online oyuncuları basit bir şekilde tespit edebiliyor olacak. Böylelikle de co-op oyunlar içerisinde çok basit bir şekilde oyun arkadaşı edinebilmek olanaklı bir duruma gelecek.

Oyun çubuğunda yer alan bu özellik ise şu an içerisinde beta aşamasında. Microsoft şirketi, bu özelliği yalnızca geliştiricilerin test etmelerini, özelliğin içerisinde pek çok hata yer alabileceğini ifade ediyor. Bu sebepten dolayı özelliğin de ana cihazlarınıza kurulması hiç bir şekilde önerilmemekte.

Öte yandan şu anda bu özelliği desteklemekte olan oyunların sayısı da fazlasıyla az. Fakat ilerleyen dönemde Steam platformuyla kurulacak özel bir ortaklıkla berabaer bu durumun aşılabilecek olduğu, oyunların hızlı bir şekilde sisteme adapte olabileceği de konuşulmakta.

Özelliğin daha sonraki büyük Windows 10 işletim sistemi güncellemesiyle beraber bütün kullanıcılara sunulacak olması da beklenmekte. Fakat bu özellik ilk önce yalnızca Microsoft Store üstünden indirilmiş olan oyunların bir kısmında aktif durumda bulunacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.