OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Viral oyun üzerinde açık keşfedilmiş durumda

Viral oyun üzerinde açık keşfedilmiş durumda

16

 

Sadece 1 ay öncesinde paylaşılmış olan ve maksatsız oyunlar ismine sahip bir liste yer alsa ilk sıralarda kendisine yer bulabilecek Untitled Goose Game adına sahip oyun, bütün dünya üzerinde fazlasıyla hızlı bir biçimde yayılmış oldu lakin bir güvenlik araştırmacısının yaptığı incelemeler sonrasında paylaşılan bir habere bakılırsa 1 aylık kısa zamanda çok büyük  bir patlama yaşamış olan oyun üzerinde güvenlik açıkları da yer alıyor.

Kısa zaman içerisinde pek çok oyuncunun ilgisini çekmeyi başaran Untitled Goose Game isimli yapım, oynayan herkesi bir İngiliz kasabasına götürmüş oluyor ve burda da bir kaz olmalarını sağlamış oluyor. Oyun içerisindeki tek bir maksadınız ise köyde yaşamını sürdürenlerin huzurunu bozabilmek. Oyun, bundan dolayı bir açıdan daha öncesinde viral olmayı başaran Goat Simulator isimli yapımı andırmıyor desek yanlış olur. Gerçek yaşamda asabi bulmuş olduğumuz kazların asabiyetini sanal dünyaya da taşımış oluyoruz.

Avustralya asıllı firma House House tarafından geliştirilmiş olan bu oyun, 20 Eylül tarihi içerisinde paylaşılmasından bu zamana kadar adeta bir mizah aracı olmaya başladı. Binlerce sayıda bulunan insan, içinde yer alan kaz içgüdüsünü oyunla birlikte açığa çıkartmış oldu. Söz konusu bu oyun, sadece 2 haftanın içinde 100.000 taneden çok indirilmiş oldu ve Amerika Birleşik Devletleri ile birlikte Birleşik Krallık ile Avustralya’da Nintendo şirketine ait oyunun satışları konusunda da zirveye oturmuş durumda.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.