OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Valve şirketinin Ceosundan ilginç açıklama

Valve şirketinin Ceosundan ilginç açıklama

24

 

Video oyun dünyasının babalarından biri sayılan Valve şirketinin kurucu ortağı ve aynı zamanda CEO’su görevinde bulunan Gabe Newell, beyin ve bilgisayar ile alakalı arayüzlerin insanların tahmin etmiş olduğundan daha da hızlı gelişme gösterdiğini ve bu sene içinde fazlasıyla ilginç duyurular yapılacağını ifade etti. Newell’a bakılırsa oyunlar yakın bir zamanda beynimizi adeta bir sabit disk gibi kullanıyor olacak.

Birleşik Krallık içerisinde aylık bir şekilde yayımlanmaya devam eden video oyunu dergilerinden Edge’in yeni sayısı üzerinde konuşma gerçekleştiren Valve şirketinin kurucu ortağı ve aynı zamanda CEO’su görevinde bulunan Gabe Newell, gelecek dönemlerin beyin ve bilgisayar arayüzlerine ait durumda bulunacağını ifade etti. Video oyunlarla beynimizin arasında direkt bir şekilde bağlantı bulunacağını da ifade eden Newell, beyin ila bilgisayar arayüzlerinin bireylerin tahmin etmiş olduğundan daha da hızlı bir gelişme gösterdiğini ve bu sene ciddi bir anlamda ilginç duyurular yapılacağını ifade etmiş oldu.

Beyin ile bilgisayar arayüzleri, beyninizin yanı sıra harici bir cihazın arasında direkt bir şekilde bir köprü oluşturmaktadır. Kafa derisinde yer alan elektrotlar sayesinde beyin aktivitesini kaydetme yöntemi olarak öne çıkan Elektroensefalografi (EEG) aracılığıyla gerçekleştirilen bu yöntem, harici bir durumda bulunan cihazı yalnızca düşünerek, daha da doğrusu beyin aktivitenizle direkt bir şekilde kontrol edebilmenizi sağlamakta.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.