OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Valve şirketinden yeni bir ban açıklaması

Valve şirketinden yeni bir ban açıklaması

29

 

Valve şirketi, Dota 2 isimli yapımda çok daha temiz ve tamamen saygılı bir oyuncu topluluğunu oluşturabilme hususunda fazlasıyla kararlı. Firma, Steam platformu üzerinde paylaşılmış olan yeni bir blog gönderisi içerisinde, fazlasıyla ciddi yaptırımlar uygulanacak olduğu konusunda açıklamalar yaptı. Oyunun iç kısmında uygunsuz bir şekilde davranışlar sergilemiş olan, centilmenlikle alakalı puanı düşük bir seviyede bulunan, herhangi bir biçimde hile veyahut sistem açığı kullanma konusunda girişimleri bulunan, hesap alımıyla alakalı satım gerçekleştirenler tam 19 sene boyunca oyundan banlanmış olacak.

Bu söz konusu yasaklamalar herhangi bir şekilde uyarı veyahut bilgilendirme yapılmadan gelmiş olacak. Valve şirketi yalnızca hesapları banlamak ile kalmayacak, telefon numaralarını da sistem üzerinden çıkartmış olacak. Valve şirketi, dereceli oyunlara giriş gerçekleştirecek oyuncuların telefon numaralarının sistem üzerinde tanımlı bir durumda bulunmasını istemekte.

Valve şirketi öte yandan normalde tecrübeli bir durumda bulunduğu halde tecrübesiz bir oyuncu gibi davranmakta olan ve genel olarak Smurf şeklinde isimlendirilen hesapları da adeta ezip geçmiş olacak. Bundan böyle hem hesaba telefon numarası ilave edilmeden dereceli maç oynanması yapılmayacak hem ise dereceli oyunlarla ilgili olarak bundan böyle en az 100 saat süren bir oyun deneyimi gerekli olacak.

Valve şirketi öte yandan oyuncuların kendisine uygun durumda bulunan kategoriye daha hızlı bir şekilde yerleşmesi amacıyla da çalışmalarını sürdürüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.