OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Valve şirketinden Half Life duyurusu geldi

Valve şirketinden Half Life duyurusu geldi

16

 

Dünya üzerindeki en popüler hale gelen çevrimiçi oyun platformlarından Steam’in sahibi konumunda yer alan Valve şirketi, şu dönemlerde bütün dikkatleri üstüne toplamayı başarmış bir vaziyette. Zira söz konusu bu firma, geliştiricisi konumunda yer aldığı ”Half Life” adlı seriye yeni bir tane daha oyun ilave etti. Aslında bu konuyla alakalı olarak bir müddettir farklı söylentiler dolanıyordu ve bundan böyle Valve şirketi tarafından yapılmış olan açıklamalar aracılığıyla da bu söylentiler doğrulanmış bir hale gelmişti. Valve şirketinin duyurusunu yaptığı oyunun adı da ”Half-Life: Alyx” olarak öne çıkıyor.

Valve’ın şirketinin söz konusu bu yeni oyunu, isminden de anlaşılabilecek olduğu gibi yeni bir tane Half-Life oyunu olarak karşımıza gelecek. Oyunla alakalı olarak elimizde şu anda hiçbir bilgi bulunmuyor fakat oyunun Steam VR platformuna özel geliştirilmiş olduğu Valve şirketi tarafından da resmi bir şekilde açıklanmış oldu. Yani aslında bu yeni Half-Life: Alyx isimli yapım, Valve şirketinin yeni sanal gerçeklik oyunlarından bir tanesi olarak karşımıza çıkmış olacak. Aslında bunun en güzel yanı da oyunla tanışmak amacıyla çok uzun bir zaman boyunca beklemiyor olacağız. Valve şirketi, yeni oyunla ilgili detaylarını yarın açıklamış olacak.

Oyun severlerin yeni bir Half-Life serisindeki oyunla tanışmalarının üstünden 21 seneden çok zaman geçmiş oldu. Firma, bugüne kadar konuyla alakalı bir şekilde kesin açıklamalar yapmadı ve oyun severler ise bundan böyle nerdeyse ümitlerini kesmiş bir vaziyetteydi. Fakat yapılmış olan yeni açıklamalar ise, oyun severlerin yarın çok daha yeni bir Half-Life oyunu ile tanışacak olduklarını gözler önüne sermiş durumda.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.