OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Valve şirketinden Half-Life açıklaması geldi

Valve şirketinden Half-Life açıklaması geldi

5

 

Geçmiş olduğumuz günlerde nihayet bekleyenleriyle buluşmuş olan Half-Life: Alyx adlı yapım, VR oyunu olarak çıkmasından dolayı pek çok oyuncuyu üzmeye başlamıştı. Valve ekibi arasında yer alan Robin Walker, oyunda yer alan VR elementlerini kaldırılabilecek muhtemel bir mod konusunda hem çok fazla sevindiren hem ise üzücü bir açıklamada bulundu.

Efsane hale gelen Half-Life isimli serinin geri dönüşü şeklinde nitelendirilmiş olan Half-Life: Alyx, geçmiş olduğumuz gün sonunda oyun severler ile buluştu. Half-Life: Alyx adlı yapımın bütün oyuncuları mutlu etmiş olduğunu söylemeyi çok isterdik fakat serinin yeni çıkmış olan oyunu, maalesef ki sadece VR’a özel bir şekilde çıktı ve oyuncuların büyük bir kısmını da çok üzdü.

Lakin mod ile alakalı desteğe izin vermekte bulunan Valve şirketinin oyun motoru, bu hususta tekrardan bir kurtarıcımız olabilir. Çünkü Half-Life: Alyx adlı yapım, çıkmasından sadece bir kaç gün geçmiş olmasına karşın mod yapımcıları da oyunla hemen ilgilenmeye başlamış durumda. Bunun sayesinde de Half-Life: Alyx adlı yapımın sadece bir VR oyunu olmaktan çıkabilecek olduğu konuşulmaya başlanmış durumda.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.