OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Valve şirketinden Half-Life 3 açıklaması

Valve şirketinden Half-Life 3 açıklaması

21

 

Oyun sektöründeki en popüler isimler arasında yer alan Valve şirketi, geçmiş olduğumuz hafta gerçekleştirdiği bir duyuru aracılığıyla Half-Life adlı oyunu duyurmuş durumda. Sanal gerçeklikle alakalı desteğe sahip durumdaki bu oyun, oyun severleri bir taraftan heyecanlandırmış bir durumdayken öte taraftan ise kafaları karıştırmış bir durumda. Zira oyun severler, çok uzun bir zamandan beri Half-Life 3 adlı yapımın gelmesini beklerken duyurusu gerçekleştirilen bu oyun Half-Life 1 yapımıyla Half-Life 2 yapımının arasında geçmekteydi.

Valve’ın şirketinin yeni duyurmuş olduğu oyunlarından ”Half-Life: Alyx” isimli yapım, sanal gerçeklikle alakalı desteğe sahip bulunacağından ötürü ekipmanın yanı sıra çok daha iyi bir sistem gerektiriyor olacak. Aslında söz konusu bu durum, oyun severlerin canlarını çok fazla sıkmış gibiydi zira bu oyun, fazlasıyla büyük bir maliyete sebep olacaktı. Lakin görünene bakılırsa Valve şirketi, sanal gerçeklik sisteminin yanı sıra ekipmanı da bulunmayan oyun severler için hiç bir şekilde sırt çevirmemiş olacak. Ve ayrıca Half-Life 3 isimli yapım bile geliyor desek belki de yanlış olmayacak.

Valve şirketinin önümüzdeki dönemlere yönelik olarak tüm planları, firmanın yazılım geliştiricileri arasında yer alan David Speyrer tarafından yapılmış bir durumda. Speyrer, vermiş olduğu bir röportaj esnasında kendisine yöneltilmiş olan ”VR seti bulunmayan oyun severler ne yapmalı?” şeklindeki soruyu cevapladığı esnada, oyun severlerin daha fazlasını bekleyebilecek olduklarını belirtti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.