OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Valve şirketi yeni oyunlarıyla ilgili psikolog aramaya başladı

Valve şirketi yeni oyunlarıyla ilgili psikolog aramaya başladı

18

 

En başarılı oyun firmalarından biri olan ve aynı zamanda Steam platformunun da kurucusu konumunda bulunan Valve şirketi, bünyesi üzerinde çalışmak üzre çok daha yeni bir psikolog arayışında. Firma, psikologlar ile beraber çalışıp oyunları çok daha etkileyici bir hale getirmeyi hedeflemekte.

Dünya üzerindeki en popüler oyun firmalarından bir tanesi olarak öne çıkan Valve şirketi, oyunlar ile birlikte Steam mağazasını geliştirme amacıyla çalışmalar yapmayı sürdürüyor. Firma, en son ise bünyesi içerisinde çalışmak amacıyla yeni bir tane psikolog aramaya başladıklarını, ekibe katılım sağlayacak yeni psikologlar ile beraber oyuncuların psikolojilerini başarılı bir biçimde analiz etmeyi sürdüreceklerini ve çok daha etkileyici bir oyun deneyimi sunacak oldukları açıklamasında bulundu.

Valve şirketi, resmi sitesi üzerinde bir iş ilanı paylaştı ve söz konusu bu ilan içerisinde yeni göreve başlayacak olan psikoloğun Valve şirketinin Washington içerisinde yer alan Bellevue ofisinde görev alacak olduğunu ifade etti. Yeni göreve gelecek olan psikolog, tabii ki de Valve bünyesine katılım sağlayacak ilk psikologda değil. Valve şirketi, daha önceki dönem içerisinde de pek çok psikologla çalışarak, oyunları ile birlikte mağazayı bu söz konusu psikologların yapmış durumda bulunduğu analizlere bakarak geliştirmeye başlamış idi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.