OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Uykunuzu seviyorsanız bu oyunlardan uzak durmanızı tavsiye ederiz

Uykunuzu seviyorsanız bu oyunlardan uzak durmanızı tavsiye ederiz

188

 

Korku oyunlarının dünyasına adım attığınız zaman kaliteli ve oldukça kalitesiz binlerce sayıda oyun bulabilmeniz olanaklıdır. 2021 senesi içerisinde genel olarak pek çok indie geliştirici firma korku oyunlarının sektörü içerisine giriş gerçekleştirdi.

Korkmayı niçin çok fazla sevmekteyiz? Korku aslında çok ciddi bir dikkat dağıtıcı olarak öne çıkmaktadır. Özellikle de çok kötü geçmiş olan bir gün içerisinde endişe dolu duygular yaşamaktaysak, korku içerikleri bütün bunları yitirmemize sebep olacaktır. Korku filmleri seyretmek veyahut korku oyunlarını oynamak aslına bakılırsa kafanızı boşaltmanın yanı sıra rahatlama amacıyla genel olarak en iyi yöntemlerin arasında kendisine yer bulur. Beyin, korku ile birlikte tetiklendiği zaman pek çok endişe ile birlikte kaygı bozukluğunu kenarı atma konusunda yalnızca ‘o ana’ yoğunlaşıyor.

“wwoooaaaaw” şeklinde bağırarak aniden karşınıza karanlıktan çıkmış olan yaratıklardan bıkmış durumdaysanız bu içeriğimiz tam de sizlere göre. Tek kişiyle ya da çoklu oyuncu desteği mevcut durumda bulunan korku oyunlarının arasından pek çok oyunu listelemiş olacağız. Özellikle de korku oyunlarının en önemli parçalarından biri olması gerekli olan ‘psikolojik korku’nun etkilerini de hissedeceğinize eminiz.

– Outlast adlı yapım
– Metro Exodus adlı yapım
– Amnesia adlı seri
– Resident Evil 7 adlı yapım
– Until Dawn: Rush of Blood adlı yapım
– Nosferatu: The Wrath of Malachi adlı yapım
– The Medium adlı yapım
– The Cat Lady adlı yapım
– Until Dawn adlı yapım
– Call of Cthulhu adlı yapım

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.