OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Üçüncü şahıs bakış açısını değiştirdikleri açıklandı

Üçüncü şahıs bakış açısını değiştirdikleri açıklandı

130

 

Cyberpunk 2077 isimli yapım duyurulmuş olduğu tarihten bu zamana kadar belki de en fazla beklenmekte olan oyunlar listesi içerisinde zirveye oturacağı açıklanan bir oyundur.

CD Projekt RED isimli yapım, daha önceki dönem içerisinde Cyberpunk 2077 isimli oyun ilk şahıs bakış açısına fazlasıyla önem vermekte olduklarını açıklamıştı. Firmanın topluluk liderlerinden biri olan Marcin Momot, stüdyonun seçimiyle birlikte birinci şahıs bakış açısının ne kadar önemli olduğunu ”Oyuncuları oyunun iç kısmına tam bir şekilde daldırmak aşırı bi seviyede önemli” şeklindeki sözlerle yinelendi.

Cyberpunk 2077 isimli yapımın Twitter hesabıyla yaşanmış olan bir diyalog içerisinde, ara sahnelerin komple birinci şahıs bakış açısıyla karşımıza çıkacağı ifade ediliyor. Kullanıcılardan bir tanesi; ”Pekala oyundaki yetişkin içeriğe sahip sahneler?” şeklinde sorular sorulduğu zaman, Cyberpunk 2077 isimli hesabın vermiş olduğu yanıt ise ”Aynı şekilde” ifadelerine yer verdi.

Firma, görülmekte olduğu gibi ciddi anlamda da Cyberpunk 2077 isimli yapımda birinci şahıs bakış açısının olmasına çok önemlide bir seviyede dikkat ediyor. Bunun asıl nedeninin ise oyuncuyu oyunun iç kısmına daldırmanın önemliliği şeklinde açıklamış durumda. Witcher serisi içerisinde tamamen 3. şahıs bakış açısını kullanmakta olan geliştirici ekibin bu oyun içerisinde sadece ilk şahıs bakış açısına odaklı bir durumda kalmış olması, işleri az daha zorlaştırabilir gibi gözüküyor olsa bile CD Projekt RED isimli şirketin bu konuyla alakalı zorlanmakta olduğunu söylemekte çok zor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.