OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Ubisoft şirketinin PC’de en iyi çıkış yapan oyunu Assassin’s Creed Valhalla

Ubisoft şirketinin PC'de en iyi çıkış yapan oyunu Assassin's Creed Valhalla

19

Ubisoft şirketinin bu ay içerisinde çıkartmış olduğu Assassin’s Creed Valhalla adlı yapım, daha şimdiden seriye ait olan en başarılı oyunlarından biri olarak öne çıkmaya başladı. Söz konusu oyun, AC serisi içerisinde ilk bir haftada en fazla kopya satışı gerçekleştiren yapım olmayı da başarmış oldu.

Assassin’s Creed Valhalla adlı yapım aynı zamanda Birleşik Krallık içerisinde de fiziksel kopya şeklinde Call of Duty: Black Ops Cold War adlı yapımdan daha fazla satış gerçekleştirmiş durumda. Fakat görünüşe bakılır ise oyuna karşı bu yüksek talep, yalnızca Birleşik Krallık ile sınırlı bir durumda değilmiş. Ubisoft şirketi, bu ay içerisinde nerdeyse bütün güncel konsollara özel olarak yayınlamış olduğu yeni Assassin’s Creed oyunu konusunda çok önemli bir duyuru da paylaştı. Ubisoft şirketi, Assassin’s Creed Valhalla adlı yapımın bütün Assassin’s Creed oyunlarının arasında bu zaman zarfına kadar ki en yüksek açılışı yapmış olduğunu açıkça dile getirmiş oldu.

 

Fransa’da merkezi bulunan ünlü oyun stüdyosu, Assassin’s Creed Valhalla adlı yapımın ilk haftası içerisinde daha önceki çıkmış olan bütün Assassin’s Creed oyunlarından daha çok kopya satışı gerçekleştirdiğini ifade etmiş durumda. Oyun, öte yandan Steam platformu üzerinde yayınlanmamış olmasına karşın Ubisoft şirketinin bu zamana dek PC platformu üzerindeki en büyük açılışını gerçekleştiren yapım olmayı da başarmış oldu.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.