OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Twitch platformu bir tane daha yayıncısını banlamış durumda

Twitch platformu bir tane daha yayıncısını banlamış durumda

163

 

Oyun sektörünün gelişme göstermesiyle beraber son senelerde oyun yayıncılığı yapmakta popüler bir hal almaya başladı. Oyun sever kişiler, Twitch ile birlikte Mixer benzerindeki platformlar üstünden gerçekleştirdikleri yayınlar sanesinde hem hünerlerini göstermiş oluyor hem ise abonelerinden almış oldukları bağışlar sayesinde para kazanmaya çalışmaktalar.

Amazon şirketine ait olan Twitch isimli platformun bu sektör içerisinde biraz daha popüler bir durumda bulunduğunu söylesek yanlış olmaz. Fakat Twitch isimli platformun son dönemler içerisindeki tavrı hem yayıncılar açısından hem ise aboneler açısında çok fazla tepki toplamaya başlamış bir durumda. Şimdi ise tekrar tartışmalı bir tane kararın altına imzasını atmayı başaran Twitch isimli platform, bir tane yayıncısını ”cosplay”dan dolayı 3 günlük bir zaman diliminde yasaklamış oldu.

Yapmış olduğu cosplay sebebiyle yasaklandığı açıklanan yayıncı, ”Quqco” adı ile yayınlarını devam ettiriyordu. Geçmiş olduğumuz günler içerisinde gerçekleştirmiş olduğu bir canlı yayın esnasında ”Street Fighter” isimli yapımda yer alan en popüler karakterler arasındaki ”Chun-Li” isimli karakterin cosplayini yapabilmek amacıyla harekete geçmiş olduğu konusunda açıklama yapan yayıncı, Twitch isimli platformun kurallarını fazlasıyla iyi bir şekilde bilmekte olduğunu ve bundan dolayı da kurallara bağlı kalabilmek amacıyla kostümde az bile olsa değişiklik yapacak olduğunu ifade etmişti. Fakat anlaşılana bakılırsa Quqco, Twitch isimli platformun yasaklamasından hiç bir şekilde kurtulabilmiş değil.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.