OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Türk yapımı Erzurum adlı yapım artık Steam üzerinde

Türk yapımı Erzurum adlı yapım artık Steam üzerinde

11

 

Proximity Games şirketi, Erzurum ilinde geçmekte olan bir hayatta kalma oyunu olarak öne çıkan ‘Erzurum’ adlı yapımla Steam üzerinde yerini almış oldu. Yapım içerisinde çok talihsiz bir yolculuğa çıkmış olan Taylan’ın hikayesini görmüş bulunacağız.

Türkiye’nin en soğuk kentlerinden bir tanesi olarak öne çıkan Erzurum ili, bir yaşamda kalma oyununa konu olmuş durumda. Proximity Games şirketi aracılığıyla hazırlanmış olan Erzurum ismine sahip yapım Steam platformu üzerinden daha şimdiden yerini almış oldu. Oyun çok yakın bir zaman içerisinde erişime açılmış olacak.

Yapım üzerinde çok değişik hikaye modları olacağı açık bir şekilde ifade edilmekteyken, genel bir şekilde soğuğun yanı sıra vahşi doğa ile birlikte açlık ve de susuzlukla mücadele ediyor olacağız. Yaşamda kalma ile alakalı tema, son senelerde fazlasıyla popüler hale gelen türler arasında yer almaktaydı.

Oyun üzerinde ise Taylan ismine sahip bir karakteri canlandırıyor olacağız. Taylan, kış mevsiminin tam da ortasında yaya bir şekilde Erzurum ilinin ıssız bölgeleri üzerinde dolaşmaya başlamakta. Daha sonra da bir göktaşı düşmüş ve söz konusu bu olaydan ağır bir biçimde etkilenmiş bölgeye hiç fark etmeden giriş yapıyor. Oyun üzerinde rakiplerimiz de dondurucu soğukların yanı sıra susuzluk ile birlikte açlık ve de vahşi doğa yer alıyor. Civardan odun ile birlikte kömür topladıktan sonra onları yakarak ısınmış oluyor, uyuyabilecek bir yatak bulmaya gayret ediyor, ilaç ile birlikte silah benzerindeki değişik ihtiyaçlarımızı da karşılamaya uğraşmış oluyoruz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.