OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Toyota şirketinden yarış oyunları konusunda bir açıklama

Toyota şirketinden yarış oyunları konusunda bir açıklama

11

 

Toyota şirketi, modern dünya üzerinde ileri gelen otomobil şirketlerinden bir tanesi olmasına karşın dikkat çeken bazı oyunlarda hiç bir şekilde yer almamakta. Toyota şirketinin otomobillerini Need For Speed Heat isimli yapım üzerinde de göremiyor olacağız.

Konu ile alakalı bir şekilde şirketin Birleşik Krallık kolu, kendisine sorulmuş olan bir tane soru için ortalığı çok fazla karıştırabilecek bir yanıt verdi. Twitter kullanıcılarından bir tanesi, atmış olduğu bir tweetle şirkete niçin Need For Speed Heat isimli yapımda açıklaması yapılan otomobillerin arasında hiç bir tane Toyota aracı bulunmadığını sordu.

ToyotaUK ismine sahip olan resmi Birleşik Krallık hesabı ise yanıt şeklinde; ”Orda bulunmuyor. Arabalarımızı, illegal bir şekilde sokak yarışlarının reklamını yapmamakta olan GT Sport üzerinde bulabilirsiniz.” ifadeleri ile cevapladı.

Need for Speed Heat isimli oyun üzerinde bir tane polis, hikayenin mecburi en kötü karakteri haline gelmiş olsa bile Toyota şirketinin atmış olduğu tweet bazı şeyleri hiç bir şekilde açıklamamakta.

Toyota şirketinin araçlarını Forza Motorsport 7 isimli yapımda da görememekteyiz. Çok kısa bir zaman önce açıklanmış olan Project CARS 2 üzerinde de bir çok yol otomobili bulunuyor olmasına karşın oyun üzerinde Toyota şirketinin otomobilleri bulunuyor. Bu durumun asıl nedeninin ne olduğu hiç bir şekilde bilinmemekte fakat şirketi sık bir şekilde Gran Turismo Sport bedava içerik paketleri üzerinde görmekteyiz. Bu ise Sony şirketi ile Toyota şirketinin arasında çok özel bir anlaşmanın yer aldığını akla getirmekte.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.