OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Tomb Raider: 10th Anniversary adlı yapım 15 senenin ardından indirilebilir bir halde

Tomb Raider: 10th Anniversary adlı yapım 15 senenin ardından indirilebilir bir halde

37

 

Core Design şirketinin 2006 senesi içerisinde geliştirmeye başlamış olduğu ve hiç bir dönemde yayınlamamış olduğu Tomb Raider: 10th Anniversary isimli yapım, internet üzerinde yer alan bir arşiv içerisinde yayınlanıp oyunseverlerle buluşmuş oldu.

Core Design şirketi, 2006 senesi içerisinde Sony PSP konsoluna özel olarak Tomb Raider: 10th Anniversary ismine sahip oyunu, Tomb Raider’ın onuncu yıldönümüne özel bir biçimde sunacak olduklarını açık bir şekilde dile getirmişti. Firmanın yöneticisi konumunda bulunan Gavin Rummery o zamanlarda söz konusu bu oyunun yayınlanmaya nerdeyse hazır durumda bulunduğunu söyleyip durmaktaydı.

Firma, ne kadar üzücüdür ki Crystal Dynamics şirketinin geliştirmiş olduğu Tomb Raider: Anniversary’nin önünü açabilme amacıyla bu projelerinden vazgeçmiş olduğunun duyurusunu yaptı. Tomb Raider: 10th Anniversary adlı yapım ise, Indiana Jones isminin altında çok daha yeni bir oyuna dönüştürülmüş oldu fakat söz konusu bu oyun da hiçbir dönemde sevenleriyle buluşmayı başaramadı. Ardımızda bırakmış olduğumuz günler içerisinde oyuncular aracılığıyla ‘kayıp Tomb Raider’ ismiyle adlandırılmış olan söz konusu bu oyun, bir tane internet arşivi içerisinde yayınlanmış bir durumda.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.