OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Tetris Effect isimli oyunun ne zaman çıkacağı kesinleşti

Tetris Effect isimli oyunun ne zaman çıkacağı kesinleşti

20

 

Tetris Effect isimli yapım, klasik halde bulunan Tetris üzerinde yaşamış olduğunuz eğlenceden az daha değişik bir tecrübe sunduğu görülen bir oyun. Dünya üzerindeki en popüler hale gelen bulmaca oyununun tekrardan tasarım yapılmış hali olarak karşımıza çıkan Tetris Effect isimli oyunun yapımcıları, aynı zaman içerisinde daha önceki döneme ”mbce Lumines” ile birlikte ”Rez Infinite” isimli oyunların da geliştiricileri konumunda yer alıyor. Öte yandan söz konusu bu oyun Oculus Rift ile birlikte HTC Vive benzerindeki sanal gerçeklik cihazlarıyla da komple uyumlu bir durumda.

Tetris Effect isimli yapımın PC için gelecek sürümü, 4K ya da daha çok çözünürlük sunarak (Dikey Eşitlemesi kapalı bir durumda bulunacak şekilde) oynanabiliyor olacakken PS4 üzerinde yer almayan 2D oynama seçeneğiyle beraber sanal gerçeklik destekleri ise bu sürüm içerisinde yer almakta.

Oyuncular bu oyun içerisinde yeni ‘’Bölge’’ mekaniğiyle beraber zamanı (dolayısı ile de Tetriminosları) durdurabiliyor olacak ve aslına bakılır ise yapma konusunda istekleri olmayan bir hamleyi de aksine çevirebiliyor olacaklar. Bu söz konusu özellik yalnızca hatalı durumdaki bir hamleyi aksine çevirmek amacıyla değil, oyun esnasında rastgele bir şekilde karşımıza çıkan ekstra materyalleri de toplayabilmek amacıyla yararlı durumda bulunabilir.

Müzikler ile birlikte sesler, arka planlar ve ses efektleri yanı kısaca söylemek gerekirse her şey Tetriminos’lara da yansımakta. oyunda yer alan 30 taneden fazla aşamasını 10 taneden çok değişik modla beraber bitirmeyi tecrübe edinmek, ciddi olarak yapmayı çok isteyeceğiniz bir şey olarak öne çıkabilir. Oyunla ilgili PC sürümünün ise 23 Temmuz tarihi içerisinde karşımıza çıkacağı açıklandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.