OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Tarihe en hızlı satılan 2K oyun olarak geçti

Tarihe en hızlı satılan 2K oyun olarak geçti

20

 

13 Eylül 2019 tarihi içerisinde piyasaya çıkartılan nişancı ve yağmacı oyunlarından biri olan Borderlands 3, piyasaya sürülmesinin hemen sonrasında ulaşılması fazlasıyla zor bir başarıya daha imzasını atmış oldu. İlk 5 günü içerisinde 5 milyon taneden çok kopya satmayı başarmış olan bu oyun, böylece 2K tarihindeki en hızlı satışı gerçekleştiren oyunu olma konusundaki unvanı da kapmış bir durumda.

5 milyon taneden oluşan satış rakamının %70’lik bir kısmını da ”dijital kopyalar” oluşturmakta. Fazlasıyla önemli bir başarıya imzasını atmış olan 2K oyunu, bu söz konusu satış sayıları ile daha önceki oyun Borderlands 2 isimli yapımın aynı zaman dilimi içerisindeki satış sayılarını bile adeta ikiye katlamış bir halde. Böylece bütün Borderlands oyunları, toplam olarak 1 milyar dolar tutarının üstünde satış gerçekleştiren 2. 2K oyunu olarak öne çıktı.

Daha çıkışı gerçekleştirilmeden önce dahi bir çok otoriteye bakılarak fazlasıyla yüksek satış rakamlarına ulaşacak olduğu ifade edilen Borderlands 3 isimli yapım, daha ön sipariş aşaması içerisindeyken Epic Games Store isimli platformun kısa tarihi içerisinde ön siparişi en fazla gerçekleştirilen oyun olarak öne çıkmış ve daha o günlerden bu kadar fazla satış rakamlarının sinyallerini de vermişti.

Oyunun dağıtıcı kısmında yer alan 2K Games şirketi, daha öncesinde gerçekleştirilen röportajlar esnasında oyunun 22 milyon taneden çok satılmasını beklemekte oldukları konusunda bir açıklama yapmıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.