OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Take-Two şirketinden oyunların geleceği konusunda açıklama

Take-Two şirketinden oyunların geleceği konusunda açıklama

95

 

Take-Two şirketinin CEO’sunun yapmış olduğu açıklamalara bakılırsa gelecek 10 senelik zaman diliminde fotogerçekçi oyunlar gelebiliyor olacak. Teknolojinin gelişme göstermesiyle beraber daha gerçekçi oyunların sadece yaratıcılığa bağlı durumda bulunacağı belirtilmekte.

2K şirketinin yanı sıra Rockstar Games şirketi ile birlikte Playdots şirketi gibi bir çok oyun stüdyosunun çatı firması konumunu koruyan Take-Two Interactive şirketinin CEO’su konumunda yer alan Strauss Zelnick, gelecek nesil oyunlarla alakalı bir şekilde fazlasıyla iyimser açıklamalarda bulunmuş durumda. UBS Global TMT Sanal Konferansı’na katılmış olan Zelnick, oyun endüstrisinin geleceğiyle alakalı bir şekilde artış gösteren oyunseverlerin sayısı, teknolojik durumda bulunan gelişmelerin yanı sıra öteki faktörlerleri de göz önünde bulundurup gelecek otuz ila kırk senelik oyunlarla ilgili olarak ‘hiç bir zaman gerçekleşmediği kadar heyecan verici’ durumda bulunacağını da ifade etmiş oldu.

Take-Two şirketinin on senenin ardından yapacak olduğu işin şu anda yapmakta olduğu işten çok daha değişik olacağını ifade etmiş olan Take-Two Interactive şirketinin CEO’su, bu söz konusu vaziyeti şu anda yapmış oldukları işle on sene önce yapmış oldukları iş arasındaki farka atıfta bulunup örneklendirmiş oldu.

Bu gelecekle alakalı vizyonun tam olarak neyi içerecek olduğuyla alakalı bir şey söyleyemeyecek olduğunu dile getirmiş olan Zelnick, teknolojik durumda bulunan gelişmelerin yaratıcı insanların önünü açacak olduğunu, bunun sayesinde de canlı aksiyon benzerindeki çok daha gerçekçi oyunlar ortaya çıkartılabilecek olduğunu da ifade ediyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.