OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Take-Two Interactive şirketi o satın almadan vazgeçti

Take-Two Interactive şirketi o satın almadan vazgeçti

111

 

Amerika Birleşik Devletleri’nde merkezi bulunan oyun firmalarından Take-Two, Formula 1 benzerindeki oyunlardan dolayı popüler hale gelen Codemasters şirketini satın alma konusundaki yarışa Electronic Arts şirketiyle beraber girmiş idi. Firma, Electronic Arts şirketinin 1,2 milyar dolar tutarındaki teklifinin ardından, Codemasters şirketini satın almaktan vazgeçmiş olduğu açıklamasında bulundu.

Electronic Arts şirketi ile birlikte Codemasters şirketi ön anlaşmaya kadar gelmiş, fakat Take-Two firmasının daha önceden yapmış durumda bulunduğu ortalama 1 milyar dolar tutarındaki teklifi yükseltmesine imkan tanınmış idi.

Take-Two şirketi, Electronic Arts şirketinin 1,2 milyar dolar tutarında bir teklif vermesinin hemen sonrasında, yapmış bulundukları teklifi geri çekecek olduklarını açık bir şekilde dile getirip yarıştan ayrılmış bulundu. Firma, yapmış bulunduğu özel açıklama içerisinde Codemasters şirketi olmasa da öteki firmaları satın alma konusunda hazırlıklı olduklarını dile getirip, şu ifadelere yer verdi; ‘Firma, uzun vadeli bir şekilde büyümesini genişletmenin yanı sıra hissedarlarına yeni sonuçlar sunma amacıyla organik bir durumda ve de inorganik fırsatları takip etmeyi sürdürecek.”

Take-Two şirketinin söz konusu yarıştan ayrılmış olmasıyla beraber Codemasters şirketi artık Electronic Arts şirketine kalmış gibi gözükmekte. Firma, daha öncesinde de belirtmiş durumda bulunduğu gibi satın almayla alakalı sürecin 2021 senesinin ilk çeyreklik diliminde tamamlanacak olduğu açıklamasında bulundu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.