OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

System Shock Remastered adlı yapım ön siparişe açılmaya hazırlanıyor

System Shock Remastered adlı yapım ön siparişe açılmaya hazırlanıyor

14

 

System Shock adlı yapım, siberpunk aksiyon RYO türüne sahip olarak karşımıza çıkan bir oyun. Looking Glass Tekcnologies şirketinin geliştirmiş olduğu oyun 1994 yılında senesinde karşımıza çıkmıştı. Çıkışı ile beraber siberpunk evreni içerisinde geçmekte olan oyunlarla ilgili adeta bir mihenk taşı şeklinde kabul görüldü. Devam oyunu olarak karşımıza çıkan System Shock 2 adlı yapım da 1999 senesinde çıkış gerçekleştirdi.

System Shock adlı yapım çıkmış olduğu dönem içerisinde eleştirmenler tarafından bol bir miktarda övülmüş oldu. Daha sonrasında ise pek çok oyun listesinde yer almış oldu. Daha sonrasında ise 2000 senesinde çıkışını gerçekleştiren Deus Ex ile birlikte 2007 senesinde çıkışını gerçekleştiren BioShock adlı yapım, System Shock adlı yapımın ruhani devamı şeklinde görülmüştü. System Shock adlı yapımda bilgisayar korsanı rolünü üstlenmiş olan ana karakterimiz, 2072 senesi içerisindeki bir uzay istasyonunda SHODAN ismine sahip kötü niyeti bulunan bir yapay zekaya karşı mücadelede bulunuyor.

Şubat ayının son günlerine doğru da System Shock Remastered adlı yapım ön siparişe açılmış olacak. Steam’in yanı sıra Epic Games Store ile birlikte GOG üstünden oyun için sipariş verilebiliyor olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.