OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Switch Lite konusunda müjde geldi

Switch Lite konusunda müjde geldi

26

 

Nintendo şirketi, Switch isimli konsoluna bakıldığında daha az bir fiyata satış gerçekleştireceği Switch Lite ismini verdiği oyun konsollarını ön siparişe çıkartmış bir durumda. Swith Lite isimli modelin Switch adlı popüler modelden ayrılmış olduğu noktalarda, bir televizyon veyahut bir monitöre görüntü aktarımı gerçekleştirilmiyor olması ilk sırada yer alıyor. Tekrar önemli özellikler arasında yer alanlardan biri de Lite isimli yeni modeller içerisinde ayrıştırılabilme özelliğine sahip kontrolörler yer almıyor.

Nintendo Switch Lite isimli konsolun ekran boyutu ise Nintendo Switch platformuna bakıldığında daha da ufak. Ekran boyutlarının arasında yer alan farkta tam olarak 0,7 inç kadar. 2 model üzerindey er alan ekranların çözünürlüklerine baktığımızda 720p kalitesini görüyoruz. Bütün bunların yanında Nintendo Switch Lite isimli yeni konsol; Bluetooth ile birlikte Wi-Fi ve NFC teknolojilerini desteklemekte.

Nintendo Switch Lite isimli konsol, 4 değişik model ile satılacak. Bu modeller arasından birinin rengi gri renkte, birinin rengi sarı renkte birinin rengi de turkuaz renge sahip. 4. model olarak karşımıza çıkacak modelse Pokemon Limited Edition şeklinde piyasaya sürülmüş olacak. Şu an içerisinde ön siparişte bulunan söz konusu bu modellerin stoklarla alakalı bilgileri devamlı bir şekilde güncellenmekte zira ürünler düzenli bir şekilde bitmiş oluyor ve sonrasında ise yenileniyor. 4 tane modelin de ön siparişlerle alakalı fiyatı aynı ve tam olarak 200 dolar tutarında. Bu söz konusu fiyat, Nintendo Switch isimli modele ait konsollara bakıldığında 100 dolar daha düşük bir seviyede.

Merak edenlere de bir hatırlatma, Nintendo Switch Lite isimli konsol 20 Eylül tarihi içerisinde piyasaya sürülmüş olacak

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.