OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Switch için hangi oyunlar gelecek?

Switch için hangi oyunlar gelecek?

29

Özellikle de son dönemler içerisinde duyurusu yapılan veyahut satışa çıkartılan çok önemli yapımlardan nerdeyse hiç bir tanesi Switch platformunda satışa çıkartılmadı. Daha da önemlisi Mortal Kombat 11 isimli yapım hariç merakla beklenmekte olan hiç bir tane güncel oyunun da Switch platformuna çıkmamış olduğunu söylesek yanlış olmaz. Pekala Nintendo şirketinin 2017 senesinde satışa çıkartmış olduğu konsoluna hangi oyunlar çıkacak? Malumunuz her hafta çıkacak oyunlar listesi içerisinde Switch adına da çok sık bir şekilde rastlamaktayız.

Switch platformuna çıkacak oyunlar pek kalabalık bir liste gibi duruyor olsa bile işin aslına bakarsak çokta o şekilde değil. Zira Nintendo şirketinin konsoluyla alakalı satışa sunulmuş olan yapımlar ya çok ucuz ve basit durumdaki indie tarzındaki oyunlar veyahut Blades of Time Remaster benzerindeki çok eski durumdaki oyunlar.

2012 senesi içerisinde PC platformu ile birlikte PlayStation 3 platformu ve Xbox 360 platformunda satışa sunulmuş olan Hack&Slash tarzına sahip aksiyon oyunlarından Blades of Time Remaster seneler sonrasında Switch platformuna özel olarka duyuruldu. Oyunun yayıncı şirketi Gaijin Entertainment şirketi Switch platformu için portlanmış bu yapımın 14 Mayıs tarihinde raflardaki yerini alacak olduğunu resmen duyurdu.

Açıkça söylemek gerekir ise bu durum Nintendo Switch konsolunun sahipleri yönünden fazlasıyla nahoş bir tat vermeye başlamış durumda. Öteki konsola sahip olan oyuncular AAA tarzı ndaki çok daha yeni oyunları heyecanlı birş ekilde beklerken, Switch’e sahip olanlar da uzaktan bakmak ile yetinmekte.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.