OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Stüdyonun iş ilanı oyuncuları heyecanlandırdı

Stüdyonun iş ilanı oyuncuları heyecanlandırdı

22

 

RPG türündeki oyunlar söz konusu olduğu zaman akıllara gelen ilk geliştirici stüdyoları arasında yer alansa inXile Entertainment şirketi olarak öne çıkıyor. Bu söz konusu geliştirici firması sadece kendi oyunları ile birlikte ün kazanmış değil, aynı zaman içerisinde Fallout isimli seriden de tanınmakta olan Brian Fargo sayesinde ününe ün katmış durumdadır.

Microsoft şirketi de inXile Entertainment şirketinin başarısını gördükten hemen sonrasında stüdyoyu sadece birkaç sene öncesinde kendi bünyesine katma konusunda bir karar aldı. Böylelikle de Xbox platformun en fazla eleştirilmekte olan bölümlerinden bir tanesi olarak öne çıkan oyun geliştiricileri sorunu da böylece çözüme kavuşturulmuş oldu.

İşte söz konusu bu başarılı durumdaki geliştirici stüdyosunun ismi, paylaşmış olduğu bir iş ilanıyla beraber tekrardan gündeme gelmiş bir durumda. Firmanın paylaşmış olduğu ‘‘Baş Yazılım Mühendisi’’ ilanı altında stüdyonun çok daha yeni bir AAA RPG üstünde çalışmakta olduğundan söz edildi. Stüdyonun üstünde çalışmalar gerçekleştirdiği bu duyurusu yapılmayan RPG, aksiyon elementleri bulunan tek kişinin oynayabilecek bir oyun olarak karşımıza çıkacak gibi durmakta.

Firmanın paylaşmış olduğu iş ilanı ise şöyle;

”inXile Entertainment şirketi, heyecan yaratan ve duyurusu yapılmayan RPG projesi esnasında ekibimize katılabilmek amacıyla çok kabiliyetli ve hevesli bir tane Baş Yazılım Mühendisi aramaya başladı. Oyun Direktörü ve öteki proje liderleri ile çalışmakta olan Baş Yazılım Mühendisi, oyunun mevcut durumdaki vizyonunu hayata geçirebilecek teknik yol haritasının meydana getirilmesinden sorumlu durumdadır.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.