OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Steam’i kullananların sayısı 1 milyara yaklaşmış durumda

Steam'i kullananların sayısı 1 milyara yaklaşmış durumda

25

 

Bir çok başarılı oyunla birlikte ünlü oyunlara da ev sahipliği yapmakta bulunan Steam, fazlasıyla yüksek bir kullanıcı sayısına da sahip bir alan olarak öne çıkıyor. Firma geçmiş olduğumuz aydan itibaren yüksek kullanıcı sayısı hususunda daha yeni bir başarıya daha imzasını atmış oldu. Steam platformunun kullanıcı sayısı geçmiş olduğumuz ay itibari ile bir milyar taneye kadar ulaşmış oldu.

Geçmiş olduğumuz ay içerisinde gerçekleştirilen yeni üyeliklerle beraber oyun platformlarının lideri Steam, 1 milyar tane kullanıcı sayısına ulaşmış oldu. Platform ayrıca bütün dünya üstünde de fazlasıyla yoğun bir biçimde kullanılmakta. Bununla beraber firmanın aktif durumdaki kullanıcı sayısı ise fazlasıyla dikkat çekiyor. Steam platformu geçmiş olduğumuz sene itibariyle günlük olarak 47 milyon tane, aylık olarak ise 90 milyon tane aktif kullanıcı sayısına ulaşmayı başarmıştı. Firmanın bu söz konusu başarısını ise ev sahipliği yapmış olduğu oyunlara bağlamamız da olanaklı.

Platformların popülerlikleri hesaplandığı esnada aktif ile birlikte kayıtlı kullanıcı sayıları da fazlasıyla dikkate alınmakta. Bu duruma karşın Steam platformunun ulaşmış olduğu kayıtlı kullanıcıların sayıları ise bir takım tehlikeleri de işaret etmekte. Dünya üstünde yer alan her 7 kişiden bir tanesinin Steam kullanmamakta olduğunu düşünecek olursak, platformun bir çok spam ile birlikte bot ve de sahte hesap barındırmakta olduğunu söylesek yanlış olmaz. Bu açıda ise kullanıcıların yaşayabilecek oldukları problemler ile beraber dolandırıcılık konusundaki ihtimaller de akıllara gelmekte.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.