OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Steam’daki oyun festivali 3 Şubat tarihinde geri dönüyor

Steam'daki oyun festivali 3 Şubat tarihinde geri dönüyor

5

 

Steam Oyun Festivali önümüzdeki ayın ilk dönemlerinde geri dönüş yapacakken, 500 taneden çok oyunun bedava demosuyla beraber geliştirici yayınlarıyla beraber söz konusu bu etkinlik fazlasıyla da hareketli geçiyor olacak.

Oyunla alakalı pazar büyümeye devam ettikçe platformlar da kendilerine çok daha yeni özellikler katmaya başlamış oldu. Hatta Discord ile birlikte Twitch gibi bir takım sosyal medya platformlarının ana seviyede denilebilecek kullanıcı kitlesini oyunseverler oluşturmaya başlamıştı. Şirketler, oyuncuların kendi platformları üzerinde sosyalleşmesini arzulamakta.

Steam platformu da geliştiricilerle oyuncuların bir araya gelmekte olduğu, çok daha yeni oyunların denenebilmekte olduğu oyun festivalleri sayesinde oyuncularla mevcut durumdaki bağını kuvvetlendirmeye gayret ediyor. Senenin ilk etkinliğiyle alakalı tarihi de kesinleşti.

Senenin ilk oyun festivali 3 Şubat tarihi içerisinde başlamış olacak ve 9 Şubat tarihine kadar da sürecek. Etkinliğin dahilinde 500 taneden çok bedava oyun demosu oyunseverlerin beğenilerine sunulmuş olacak. Öte yandan farklı geliştiriciler de canlı yayınlar ile birlikte oyuncuların karşısında yer alacak. Etkinlikle ilgili olarak hazırlanmış olan bilgilendirme videosuna bakmış olduğumuzda yapımlardan bazılarının da etkinlikle beraber geri dönmeye hazırlanmış olduklarını görmekteyiz. Bloodroots’un yanı sıra The Riftbreaker benzerindeki çok tanıdık oyunların haricinde Genesis Noir ile birlikte Shady Knight gibi çok daha yeni olan yapımlar, bu tanıtım esnasında öne çıkmayı başaran isimlerin arasında.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.