OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Steam yeni bir rekor kırdı

Steam yeni bir rekor kırdı

9

 

2020 senesi içerisinde arka arkaya kırmış olduğu eşzamanlı oyuncu sayısı konusundaki rekorlarından dolayı bol bir şekilde gündem olmayı başaran Steam adlı platform, adeta durdurulamamakta. Platform kendisine ait rekoru bir defa daha kırıp tekrardan gündem olmayı başarmış durumda.

Ardımızda bırakmış olduğumuz bir senelik zaman diliminde pandeminin de etkisiyle beraber bilgisayarlarının veyahut konsollarının başında oyun oynamaya başlayanların sayısında çok büyük bir artış yaşanmış oldu. O kadar ki Steam platformu ardımızda bırakmış olduğumuz Mart ayından bu yana pek çok kez eşzamanlı bir şekilde oyuncu sayısı konusunda rekor üzerine rekor kırmış oldu.

En son ardımızda bırakmış olduğumuz ay 24.776.635 tane eşzamanlı oyuncu sayısına ulaşmış olan ve böylece de kendi rekorunu bir defa daha kırmış olan Steam adlı platform, dur durak bilmeyerek rekor kırmayı sürdürecek gibi gözükmekte.
Steam adlı platformun eşzamanlı oyuncu sayısının ve de anlık bir şekilde oyun üzerinde yer alan kullanıcılarının sayısının düzenli bir şekilde güncellenmekte olduğu bir çizelge yer alıyor. Burda yer almakta olan bilgilere bakılırsa şu anda Steam platformu üzerinde 26.036.995 tane eşzamanlı oyuncu yer alıyor. Fakat elbette ki bu söz konusu rakam platform üzerinde olup oyun oynamakta olan oyuncuları temsil etmemekte. Bu söz konusu milyonların arasında yer alabilmek amacıyla Steam hesabının o anda sadece çevrimiçi bir durumda bulunması yeterli.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.