OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Steam VR’nin MacOS desteği kesiliyor

Steam VR'nin MacOS desteği kesiliyor

4

 

Valve şirketi dün Steam Topluluğunun üstünden yapmış olduğu özel bir paylaşım ile birlikte SteamVR’nin bundan böyle macOS işletim sistemini desteklemeyecek olduğu konusunda bir duyuruda bulundu. Firma, kullanıcıların da daha eski sürümlere erişmeyi sürdürebileceklerini ifade etti.

Gelecek dönemin en önemli teknolojisilerinden biri olarak nitelendirilmekte olan sanal gerçeklik, şu zamanlarda yavaş bir şekilde de olsa insanların yaşamlarında yer edinmeye başlamış oldu. Sanal gerçekliğin en fazla kullanılmış olduğu ortamlardan bir tanesi de video oyunları şeklinde karşımıza çıkmakta. Söz konusu, bu teknolojiyle birlikte bir oyunun dünyası üzerinde tam anlamıyla dahil olabilmekte.

En büyük oyun platformlarından biri olarak öne çıkan Steam de tabiiki de sanal gerçeklik hususunda hiç bir şekilde sessiz kalmamış idi. Firma, söz konusu oyuncuların VR oyunlara erişmelerine olanak sağlayan SteamVR’yi çıkartmıştı fakat bugüne dek Windows işletim sisteminin yanı sıra Linux işletim sistemi ve macOS platformları üzerinde desteklenmekte olan SteamVR, bundan böyle macOS’u desteklemiyor olacak.

Steam Topluluğunun sayfası üzerinde sadece bir paragraftan oluşan bir duyuru paylaşmış olan Valve şirketi, macOS kullanıcılarına bu üzücü durumdaki haberi vermiş oldu. Söz konusu platform, artık SteamVR’nin macOS işletim sistemine desteğini kesmiş olduğunu ve Windows işletim sistemi ile birlikte Linux işletim sisteminin üstüne odaklanacak olduğunu açıklamış oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.