OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Steam üzerine çok büyük bir indirimle giriş gerçekleştirdi

Steam üzerine çok büyük bir indirimle giriş gerçekleştirdi

25

 

Metro oyun serisiyle alakalı son oyunlardan Metro Exodus, Epic Games platformuyla anlaşmasının sona ermiş olmasıyla beraber Steam üzerinde bulunan yerini almış oldu. Oyun, Steam adlı oyun mağazasına %40 oranındaki bir indirimle giriş gerçekleştirdi.

Dünyanın genelinde çok fazla satış gerçekleştiren romanların arasına girmeyi başaran, Rus asıllı yazarlardan Dmitry Glukhovsky’nin kalemi ile yazılmış olan Metro serisi halen popülerliğini korumayı sürdürüyor. Kitapla alakalı seri, 2010 senesine 4A Games şirketi tarafından bir oyun serisine çevrilmiş oldu ve böylelikle oyuncular da bu harika serinin tadına varabilmiş oldu.

Post apokaliptik durumdaki bir dünya üzerinde Moskova metrosunun çok daha derinliklerine inmiş olduğumuz, yer yüzünün bize haram durumda bulunduğu bu mutantlarla dolu macera, Metro 2033 ile birlikte Metro Last Light oyunları sayesinde bizi iyice içine almayı başarmış idi. Hemen sonrasında her iki tane oyunun da grafiklerini arşa çıkartmış olan Redux versiyonları paylaşılmıştı.

2019 senesine gelmiş olduğumuzda bundan böyle yeni bir Metro oyunu bize bakmaktaydı: Metro Exodus adlı yapım. Bu söz konusu oyun, serinin sonrası niteliğini taşıyordu ve tekrar grafiksel açıdan harikaydı. Lakin söz konusu oyun ilk çıkışını Epic Games Store platformuyla yapılmış olan anlaşmadan dolayı sade Epic Games Mağazası’nda gerçekleştirmişti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.