OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Steam üzerindeki yüzlerce oyun kaldırılmış durumda

Steam üzerindeki yüzlerce oyun kaldırılmış durumda

7

 

Dünya üzerinde yer alan en popüler durumdaki çevrimiçi oyun platformlarından biri olan Steam, dünden itibaren çok daha yeni bir indirim kampanyasını başlatmış bir durumda. ”Sonbahar İndirimi” şeklinde adlandırılmış olan bu kampanyanın dahilinde oyun severler, çok uzun bir zamandan beri beklemekte oldukları tüm oyunları indirimli bir şekilde satın alma olanağı yakalamış oluyorlar. Lakin Steam platformunun indirimleriyle alakalı bir şekilde çok ilginç bir detay fark edilmiş bir durumda. Yetkili isimler, platform üzerinde yer alan yüzlerce sayıdaki oyunu sebepsiz bir biçimde kaldırmıştı.

Steam üzerinde yer alan yüzlerce oyunun listeleme üzerinden kaldırılmış olması, dünya üzerindeki en popüler forum siteleri arasında yer alan ”Reddit” platformu sayesinde ortaya çıkmış oldu. Kullanıcılardan bir tanesi, Steam üzerinde yer alan aktiviteleri görüntüleyen bir tane internet sitesine ziyaret gerçekleştirdiğinde; yüzlerce sayıdaki oyunun kaldırılmış olduğunun farkına vardı ve bu durumu ise Reddit sayesinde paylaşmış oldu. Steam platformunun kaldırmış bulunduğu söz konusu oyunlar genel olarak bağımsız bir şekildeki geliştiricilere ait fazla da popüler durumda bulunmayan oyunlardı.

Aslında oyuncular da, bir müddettir Valve şirketinden Steam platformunun temizlemelerini talep ediyorlardı. Zira platform içerisinde yüzbinlerce sayıda oyun yer alıyor ve bu söz konusu oyunların fazlasıyla büyük bir bölümü de nerdeyse hiç kimse tarafından ilgi görmemekte. Görünene bakılırsa Valve şirketi, oyun severlerden gelen bu isteği ciddiye alarak platformun tamamen arındırılmasını sağlamış bir vaziyette.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.