OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Steam üzerindeki en popüler dil Çince olmuş durumda

Steam üzerindeki en popüler dil Çince olmuş durumda

121

 

Dünya üzerinde yer alan en popüler çevrimiçi oyun platformları arasından Steam, aylık olarak 90 milyon tane aktif kullanıcısı bulunan bir mecra halinde.. Hal bu şekilde olduğunda da Steam tarafından yapılmış olan anketlerin yanı sıra analizlerin sonuçları son derece dikkat çekici bir durumda olmakta. Platform şimdilerde ise geçmiş olduğumuz ayın ”Donanım ile Yazılım Araştırması” ile alakalı sonuçlarını açıklamış bir durumda ve fazlasıyla ilginç bir detayı da gözler önüne sermiş oldu.

Steam platformunun Donanım ile birlikte Yazılım Araştırması, bundan böyle geleneksel bir duruma gelen bir çalışmadır. Firma, Steam kullanıcıları üzerinden almış olduğu izinler ile birlikte işlemcinin yanı sıra ekran kartı, işletim sistemi ve ayrıca kullanılmakta olan dil gibi bir takım kriterleri takip altına alıyor ve elde etmiş olduğu verilerin sonuçlarını ise düzenli bir şekilde paylaşıyor. Platformun paylaşmış olduğu en son veriler de Steam platformu üzerinde en fazla kullanımı gerçekleştirilen dilin ”Basitleştirilmiş Çince” olduğunu açıkça göstermekte.

Valve şirketinin sahip bulunduğu Steam üzerinde paylaşılan aralık ayına ait verilere bakılırsa Steam üzerinde yer alan kullanıcıların %37.8’lik kısmı, Steam platformunu Basitleştirilmiş bir durumdaki Çince dilinde kullanmakta. %37.8 seviyesindeki bu oran, kasım ayı ile kıyaslandığı zaman da %14.4’lük çok önemli bir yükseliş olduğunu göstermiş oluyor. Basitleştirilmiş Çince üzerinde yer alan bu yükseliş ile beraber İngilizce’nin kullanılma oranı da %30.4 seviyesine gerilemiş bir vaziyette.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.