OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Steam üzerinde bugüne kadar ki en iyi gününü geçirmiş durumda

Steam üzerinde bugüne kadar ki en iyi gününü geçirmiş durumda

19

 

 

FPS oyunlarından biri olarak karşımıza çıkan Tom Clancy’s Rainbow Six Siege adlı yapım, 22 Şubat tarihinde Steam üstünde anlık bir şekilde 178.419 tane oyuncu rakamına ulaşmayı başararak kendi rekorunu kırmış oldu. Oyuncu sayısı üzerinde meydana gelen bu artışın sebebi olaraksa yakın bir zamanda oyuna ilave edilecek  beşinci sezon gözükmekte.

 

Ubisoft bünyesi üzerinde yer alan Tom Clancy’s Rainbow Six Siege adlı yapım, piyasa üzerinde bulunan birinci şahıs FPS oyunlarının arasında en başarılılardan bir tanesi olarak gözükmekte. Söz konusu bu oyun, 2015 senesinin aralık ayında piyasaya çıkartıldığından bu yana devamlı bir şekilde güncellenip popülerliğini korumayı sürdürdü. Bunun dahilinde geçmiş olduğumuz aylar içerisinde 50 milyon tane oyuncu barajını aşmış olan söz konusu bu oyun, şu zamanlarda da Steam üzerinde tarihinin en iyi gününü geçirmiş oldu.

 

22 Şubat tarihinde meydana gelen bu gelişme ile beraber Rainbow Six Siege adlı yapım, Steam üstünde tam  tamına 178.419 tane oyuncu tarafından eş zamanlı bir şekilde oynanmış oldu. Bilmekte olduğunuz gibi Rainbow Six Siege adlı yapım, Ubisoft şirketinin kendi başlatıcısının yanı sıra Epic Games Store platformunun üstünden oynanabilmekte. Bunun dahilinde Steam Charts aracılığıyla paylaşılmış olan bu söz konusu veriler de oyunu sadece Steam üstünden oynamakta olan kullanıcı sayısını  net bir şekilde dikkate almakta.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.