OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Steam üzerinde aylık oyuncu sayısı rekorunu kırmış oldu

Steam üzerinde aylık oyuncu sayısı rekorunu kırmış oldu

18

 

Dünya üzerinde yer alan en popüler birinci şahıs nişancı oyunları arasında bulunan CS:GO, yükselişine aralıksız olarak devam etmekte. Söz konusu bu oyun, Valve şirketinin Steam platformu üzerinde eş zamanlı bir şekilde oyuncu rekoru kırıp popülerliğini yitirmemiş olduğunu da ispat etti.

Counter-Strike: Global Offensive isimli yapım, 2012 senesi içerisinde piyasaya çıkartıldı. Oyunlarda bazıları, oyuncuların yeni çıkmış olan oyunlara yönelmeye başlamış olmasıyla zaman içinde kan kaybetmeyi sürdürürken CS:GO isimli yapım da hızlı bir şekilde büyümeyi sürdürdü. O kadar ki, popüler hale gelen birinci şahıs nişancı oyunu geçmiş olduğumuz günler içerisinde yeni bir rekora ulaşmış oldu.

Genel bir durumdaki Steam istatistikleri sayfası, CS:GO adlı yapımın bütün zamanların en üst seviyedeki eş zamanlı oyuncu sayısına ulaşmış olduğunu da göstermekte. Oyuncu sayısı üzerinde yer alan artışa 9 Şubat Pazar gününde, gerçekleşmiş olan CS:GO Columbus turnuvasının katkısı ise çok büyük oldu. Böylelikle de CS:GO, Nisan 2016 tarihi içerisindeki 850.485 eş zamanlı rekorunu aşıp 901.000 taneden çok oyuncuyu bir araya getirmeyi başarmış oldu.

CS:GO adlı yapımın eş zamanlı bir durumdaki oyuncu sayıları son dönemler içerisinde fazlasıyla yüksek ve oyun için çok daha yeni rekorların kapısını açmış oluyor fakat bütün oyunlar arasında rekor halen PUBG adlı yapımın elinde.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.