OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Steam platformundan algoritma değiştirme kararı

Steam platformundan algoritma değiştirme kararı

89

 

Steam, platform üzerinde bulunan oyunlar arasından daha fazla popüler haldekileri ön planda tutmakta. Bu ise ufak çaplı geliştiricilerin oyunlarının adlarını çok iyi duyuramamasına sebep oluyor. Bu söz konusu politika ile müşterilerle birlikte geliştiricilerin memnun olmasından daha da önemlisi para odaklı yol almaya devam eden Steam platformu, oyun severlerin Epic Games şirketine karşı ilgisini daha çok gözardı etmedi ve daha sonrasında para odaklı bir şekilde çalışmayacak gibi gözükmekte.

Steam platformunun paylaşmış olduğu bir blog yazısı, mağaza üzerinde yeni oyunlar keşfetme konusunda isteği olan oyun severleri beklemekte bulunan yeni algoritmayı açıkladı. Steam platformunun yapmış olduğu açıklamalara bakılır ise artık kullanılmaya başlanacak yeni algoritma, Steam platformu üzerindeki kullanıcılara kendilerini çok daha özel bir şekilde hissettiriyor olacak.

Steam platformu, uzun bir zamandan beri üstünde çalışmakta olduğu yeni algoritmayla alakalı sistemi, Steam platformundaki kullanıcıların %5’lik bir kısmına kadar sunmuş oldu ve bir müddet boyunca da test etmiş oldu. Steam Laboravutarı üstünden yapılmış olan söz konusu bu testler, kullanıcılarda onayladıktan sonra Steam platformu, söz konus ubu yeni algoritmayı bütün kullanıcılara özel olarak sunmaya başlamış oldu.

Steam platformu tarafından gösterilen bu gayret, Epic Games şirketinin baskılarından kurtulabilmek amacıyla da bir hamle gibi gözüküyor. Fakat söz konusu bu hamlenin Steam platformuna tam olarak neler kazandırabilecek olduğunu ancak ilerleyen dönemler üzerinde görebiliyor olacağız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.