OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Steam platformundaki değişiklik herkesi ürküttü

Steam platformundaki değişiklik herkesi ürküttü

12

 

Steam platformu üzerinde yer alan sonbahar indirimleri ana sayfası üzerinde çok garip bir şeyler bulunmakta. Sayfanın üst bölümünde fiziki bir şekilde Steam dükkanının yanı sıra dükkanın iç kısmında, kasanın arka tarafında Valve firmasının kurucu ortakları arasında yer alan Gabe Newell’ın resmedilmiş olduğu bir çizim görmekteyiz. Bunlar ise zaten daha önce paylaşılan resimde de bulunuyordu. Fakat resime yeni elementler ilave edildi. Vermiş olduğu atmosfer ile birlikte çok ürkütücü ve fazlasıyla da tuhaf bir resim olarak öne çıktı bu.

İndirimler başladığı zaman bu resim üzerinde yer alan dükkan, batmış olan güneşin üstüne yansıtmış olduğu loş kırmızı renge sahip ışıkla; etrafını sarmış olan kırmızı yaprağı bulunan ağaçlarla güzel hisler uyandırmış bir etkiye sahip durumdaydı. Dış kısımda yer alan kediye benzeyen bir canlı, kasanın ön kısmında Gabe Newell’le havadan sudan konuşmakta olan bir tane müşteri.. Bu söz konusu resim hoş bir durumda ve iç açıyordu.

Şimdi de bu dükkan adeta bir kabus yerine dönmüş oldu. Sokaklar herkesi ürküten bir karanlık altında kalmış oldu. Daha önce paylaşılan resim üzerinde Newell’le sohbet etmiş müşteri, kanalizasyondan çıkan bir dokunacın esareti altında çırpınmaya devam ederken arka tarafta belirmiş ahtapot balığı kafası gözüken yaratık, Cthulhu temasının bir tane korku hikayesini andırmakta. Kediye benzeyen dediğimiz ve aslına bakılırsa Baba Is You adlı oyunda yer alan canlı halen dükkanın önünde olaşmakta. Dükkanın üst kısmında da Sekiro olduğunu düşünmekte olduğumuz bir tane ninja davranmaya hazır bir biçimde bekliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.