OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Steam platformunda yeni bir arama sistemi

Steam platformunda yeni bir arama sistemi

14

 

Steam platformu geçmiş olduğumuz eylül ayı içerisinde testlerine başladığı yeni arama sistemini kullananların hizmetine sunmaya başladı. Oyun severler ise, yeni sistem dahilinde çok daha detaylı filtreler uygulayabilmenin yanı sıra istememekte oldukları kriterleri de devre dışı bırakabilmekteler.

Dünya üzerindeki en popüler çevrimiçi oyun platformu olarak öne çıkan Steam, bugün milyonlarca sayıdaki oyun severin uğrak noktalarından biri. Oyun severler, söz konusu platform üzerinde yer alan binlerce oyunu dilemekte oldukları gibi oynayabilmekte, oyunlarla alakalı konular açıp akıllarına takılmış olan şeyleri sorabilmekte veyahut amatör oyuncularla ilgili olarak rehberler oluşturabilmekteler. Steam platformunun sahibi konumunda bulunan Valve şirketi de oyun severlerin ilgisinden bayağı bir memnun.

Steam platformu, biraz önce de söz etmiş olduğumuz gibi bünyesi üzerinde binlerce sayıda oyun barındıran çok önemli bir platform. Platform bünyesi üzerinde popüler durumdaki oyunlar bulunduğu gibi bir çok oyun severin bilmemekte olduğu oyunlar da yer almakta. Çok fazla bilinmeyen fakat kaliteli bir durumdaki oyunları keşfetme konusunda isteği bulunan oyun severler, bu binlerce sayıdaki oyun arasında rastgele arama gerçekleştirmek mecburiyetinde kalıyorlardı ve Steam platformunun daha önceki sürümleri üzerinde buna benzer oyunları bulmak bayağı bir zordu. Fakat Steam platformunun yeni arama sistemi, oyun severlerin işlerini bayağı bir basitleştirecek gibi gözüküyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.